Logoreci > Botime

Letėrsi Artistike

Letėrsi pėr Fėmijė

Publicistikė - Monografi

Krijim

Krijim

Krijim

Apostol Nasi - "Doriana" Shkėlzen Zalli - "Hėnėn nuk e pastroj dot", "Pėsimet e Benit", "Shtėpia e pranverės" Marash Hajati - "Dera e prapme e shtypit", "Shqipėria nė kapėrcim tė shekullit".
Viron Kona - "Pėllumbat"
Shaban Vani - "Mendime Fluturake" Grup autorėsh - "Marie Logoreci"
Botuesi - "Rikthim i Nologus"(Anton Logoreci) Musa Kraja - "Mati Logoreci"
  Botuesi - "Rikthim i Nologus" (Anton Logoreci)
Qendra "Edit Durham" - "Malėsia e Madhe njė visar shqiptarie".
Luan Babameto - "Nėpėr udhėt e hekurta".
Mexhit Prenēi  - "Shqipėrisė i duhen burra, jo gangsterrė politikė."

Pėrkthim

Pėrkthim

Pėrkthim

  Plutark - "Pirro"
E.W. Heine - "Kush e vrau   Moxartin"
Paolo Muner - "Una bella e grande rosa"
Allen Ginsberg - "Kaddish"

 

Letėsi shkencore

Shkencat Shoqėrore

Krijim

Krijim

Gjergji Belba - "Konsiderata epidemiologjike mbi djegjen" Valentina Zaēe - "Marrėdhėniet martesore sipas legjislacionit shqiptar"
Luan  Babameto - "Transporti", "Transporti hekurudhor" Ferdinando De Napoli - "Seksologjia"
Polikseni Nako - "Komputeri shpejt, thjeshtė" Artur Shopenhauer - "Dashuria dhe gruaja"
A.Duka, A.Abazi - "Marketingu -Made in Albania '90"
Arian Abazi  - "Drejtim i shpėrndarjes"

Pėrkthim

Pėrkthim

Fausto Pocar - "E drejta e Komuniteteve Evropiane"

 

© Copyright: LOGORECI sh.p.k. 2000-2008