Logoreci > Aktivitete

Organizim

Pjesmarrje

Nė vitin 2000 Logoreci ka organizuar aktivitetin 80-vjetori i lindjes se Artistes se Popullit Marie Logoreci, nė tė cilin u promovua edhe libri kushtuar jetės dhe veprimtarisė artistike te artistes. Nė aktivitet morėn pjesė rreth 100 personalitete te artit e kulturės shqiptare dhe u pasqyrua nga nje pjese e madhe e mediave te vendit. Vend tė veēantė i kushtoi nė emisionet informative edhe RTSH.

Ka organizuar gjithashtu edhe promovimin e disa librave nė vitete ndryshme.

Logoreci ka marrė pjesė nė tė gjitha panairet kombėtare e ndėrkombėtare tė zhvilluara nė shqipėri qė nga viti 1998 si dhe nė disa panaire ne Mal tė Zi, Kosovė e Maqedoni.