SHKELZEN.JPG (5906 bytes)

Shkėlzen Zalli

Poet, shkruan poezi per tė rritur dhe vjersha pėr fėmijė. Fitues i "Ēmimit III Kombėtar" nė 1987 dhe "Ēmimit Kombėtar" nė vitin 1997 pėr letėrsinė pėr fėmijė.

Ka botuar:

"Telefoni me cicėrima" (vjersha pėr fėmijė)

"Shtėpia e Pranverės" (vjersha pėr fėmijė)

"Pėrtej fytyrės" (poezi pėr tė rritur)

"Hėnėn nuk e pastroj dot" (vjersha e poema pėr fėmijė

"Pėsimet e Benit" (poema pėr fėmijė)

Hėnėn nuk e pastroj dot

Pėsimet e Benit

Shtėpia e pranverės