Logoreci > Anton Logoreci > Letra e E. Durham

 

ANTON LOGORECI
 

 

MENU:
» Doreen Clements Logoreci
» Medalja " Pishtar i Demokracisë"
» Letra e E. Durham
» Anton Çefa
» Elisabeth Barker
» James Seroka
» Harry Hodgkinson
» Andrew Mango
» Arshi Pipa
» Albulena Stojaku
» Kopertina e librit "Rikthim i Nologus"
 

 

Nga letra e E.Durham drejtuar Harry Hodgkinson

 

... Fijet e kashtės tregojnė se nga fryn era. Nėqoftėse kjo poemė me tė vėrtetė pėrfaqėson ndjenjat e serbėve ndaj kroatėve, do tė kishte pak shpresė pėr tu bėrė ripajtimi. Kjo gjė ėshtė e egėr pėr popullin e thjeshtė dhe mund tė ketė efekt tė kundėrt pėrkundrejt atij qė ėshtė pėrcaktuar. Kishte shumė pėr tė folur rreth tė djeshmes sa qė unė harrova t’ju pyesja nėse e takuat Logorecin, njė shkodran i cili tani po studion nė Shkollėn e Ekonomisė. Unė e takova atė nė Legatė. Ai duket njė djalosh shumė i pėrshtatshėm dhe unė njoh disa nga njerėzit e tij nė Shkodėr. Ndoshta ju mund tė konsultoheni me tė pėr klubin Anglo-Shqiptar. Nėqoftėse ju do ta hapni klubin, unė do tė abonohem pėr njė vit nė disa gazeta javore pėr tė...

sinqerisht e juaja, M. E. Durham

 

 


Copyright © LOGORECI 2000